راهکارهای خلاص شدن از شر پشه ها و جلوگیری نیش پشه ها

از مهمترین مشکلاتی که در فصل گرما با آن روبروهستیم نیش پشه ها سوزش و ورم جای آنهاست. تقریبا همه ما از این مشکل رنج میبریم و سوزش جای نیش پشه ها را تجربه کرده ایم. این حشرات پس از اینکه نیش میزنند معمولا حدود ۲۴ ساعت عمر میکنند آما جای نیش آنها چند روزی شما را آزار خواهد داد. ضمن اینکه شکل ظاهری این جوش های قرمز رنگ نیز برای هیچ کدام از ما خوشایند نیست.

شاید فکر میکنید نیش پشه ها خطری ندارد و در مدت کوتاهی از بین میرود و نیاز به نگرانی نیست ولی باید بدانید که نیش پشه ها می تواند ناقل بیماری های بسیار خطرناکی مانند مالاریا، تب زرد، انسفالیت و تب دنگی شود و شدیدا توصیه شده است از کودکان در مقابل نیش پشه ها خودداری شود.

راه های دفع پشه ها

استفاده از لباس های آستین بلند و محافظ

یکی از ساده ترین راه ها برای جلوگیری از نیش پشه و سایر حشرات موزی حفاظت از بدن با لباسی که نقش محافظ را دارد، می باشد. هنگام خواب می توانید از لباس های آستین بلند و شلوار استفاده کنید و تا حد زیادی از نیش پشه ها جلوگیری کنید.

از بین بردن آب های راکد

یکی از بهترین جاهایی که پشه ها از آن برای سکونت استفاده میکنند مکان های مرطوب و آب های راکد است، به همین دلیل اکثرا شهرهایی که در حومه آنها تالاب ها و مرداب ها وجود دارند از میزان حشرات و پشه های بیشتری برخوردارند. این آب های راکد میتوانند حتی به میزان خیلی کم مثل یک ظرف آب ساده باشند. با تمیز کردن محل زندگی از این آب های راکد می توانید تاحدی جلوی تکثیر این حشرات را بگیرید.

استفاده از پودر قهوه

در صورتی که نمی توانید این آب های راکد را از بین ببرید میتوانید با پاشیدن مقدار کمی پودر قهوه بر روی آب های راکد و محل های تخم ریزی حشرات از شر این موجودات خلاص شوید.

استفاده از سیر

سیر بوی تند و زننده ای دارد و باعث فرار حشرات موزی مانند پشه می شود، با خورد کردن چند حبه سیر و جوشاندن آن در آب و اسپری کردن آن به بدن و یا محل هایی که پشه در نزدیک آن جمع می شود می توانید از شر پشه ها خلاص شوید.

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *