مواد مغذی برای مو

۱- حبوبات از جمله لوبیا و عدس بخش مهمی از موادی هستند که برای رشد و سلامت موها لازم هستند. این مواد نه تنها سرشار از پروتئینند (که لازمه رشد موهاست) بلکه دارای آهن، روی و بیوتین هستند. کمبود ماده بیوتین باعث شکننده شدن موها میشود.

۲- شاید خیلی از مردم نتوانند تصور کنند خشکباری مانند گردو و بادام و پسته چقدر می تواند روی سلامت موها تاثیر داشته باشد. افرادی که موهایی نرم و شکننده دارند، میتوانند خشکبار بیشتری مصرف کنند. اگر تارهای موهایتان نازک است، میتوانید برای ضخیمتر شدن و درخشندگی آنها خشکبار استفاده کنید. خشکبار سرشار از ماده سلنیوم (ماده معدنی مهم برای سلامت پوست سر) است و موجب سلامت موها میشود. مغزها همچنین منبع روی هستند و کمبود روی در بدن باعث ریزش موها می شود

۳- گوشت مرغ و انواع ماکیان حاوی پروتئین است. کمبود پروتئین در بدن یا مصرف پروتئینهایی که کیفیت خوبی ندارند، باعث شکنندگی و ضعف ساختمانی موها و حتی تیرهشدن آن میشود. گوشت مرغ همچنین سرشار از آهن است و همانطور که گفتیم، آهن برای تقویت موها لازم است.

۴- تخم مرغ منبع بسیار غنی از پروتئین است و به دلیل اینکه ماده بیوتین و ویتامین B12 هم دارد، یک ماده مغذی برای رشد موهاست.

۵- سعی کنید برای صبحانه بیشتر از نان تهی شده از گندم و جو مصرف کنید. غلات به دلیل اینکه دارای روی، آهن و ویتامینهای گروه B هستند، موهایتان را تقویت میکنند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
مجید عابد
مجید عابد
مقاله‌ها: 136

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *