میکاپ ساده

برای ما میکاپ کاملا نرمال، مثل ماتیک قرمز و ریمل لازم است! البته این را هم بدانید که هیچوقت نمی‌توانیم از آنها زیاد مصرف کنیم! این آموزش برای داشتن یک میکاپ کاملا طبیعی، در روزهایی که می‌خواهید فقط کمی‌درخشان دیده شوید کاملا خوب است.

‘- پوست صورت خود را با استفاده از مرطوب کننده یا کرم زیرساز آرایشی، آماده کنید. مقدار کمی‌کرم مرطوب کننده و یا زیرساز آرایشی، صورتتان را برای آرایش آماده می‌کند و منافذ باز صورت را برای یک آرایش بی عیب می‌پوشاند.
– با انگشت یا برس آرایشی، کمی کرم پودر یا پنکیک سبک را فقط در جاهایی که نیاز است، مثل زیر چشم برای پنهان کردن حلقه‌های سیاه، اطراف بینی برای مخفی کردن سرخی پوست، و یا هرجای دیگری بزنید. آهسته و با نوک انگشت پودر را پخش کنید.
– با انگشتتان کمی‌کرم پودر روشن یا کانسیلر سبک زیر چشم، روی استخوان بینی و قسمت بالایی لب بزنید. – – روی قسمت‌هایی که نمیخواهید برق بزنند مثل اطراف بینی، زیر چشم و پیشانی، کمی‌پودر فیکس کننده‌ی آرایش بزنید. لازم نیست پودر را برای تمام صورت استفاده کنید! از یک برس بزرگ صورت برای اینکار استفاده کنید.
– با انگشت یا برس سایه، کمی‌سایه چشم کرمی به پشت چشمتان بزنید. انتخاب ما سایه چشم قهوه‌ای تیره است! انتهای سایه را با دست یا برس کاملا پخش و محو کنید. اگر در طول روز، سایه چشم در چین‌های پلکتان جمع شد، کافیست آنرا با انگشت دوباره پخش کنید.
– برای گونه و لب‌هایتان، رنگ مرجانی یا صورتی کم رنگ انتخاب کنید. کمی از رژ گونه به استخوان گونه‌تان بزنید و با انگشت کاملا محو کنید. سپس یک رژ لب همرنگ رژ گونه‌تان بزنید.
تمام شد! این آرایش بیشتر از ۵ دقیقه طول نخواهد کشید. یک روز صبح که دیرتان شده، این آرایش را امتحان کنید. همچنین از انواع کرم پودر، کانسیلر و سایه‌ای که مناسب پوستتان است هم می‌توانید استفاده کنید.

ریمل یکی از عناصر اساسی در آرایش چشم است. ریمل با نمایان تر کردن چشمها، آنها را جذاب تر مینماید. هرگونه اشتباهی در هنگام ریمل زدن، می تواند باعث نا زیبا شدن تمام آرایش و یا حتی ظاهر شما شود، بنابراین برای جلوگیری از هرگونه اشتباه، به ترتیب زیر عمل کنید:

۱- از فرمژه استفاده کنید:

یک اشتباه اساسی که بسیاری از خانم ها مرتکب می شوند اینست که بدون استفاده از فر مژه اقدام به استفاده از ریمل روی مژه های بی حالت می نمایند. قبل از استفاده از ریمل حتما باید از فرمژه استفاده کنید. با اینکار کمی مژه ها بالاتر از حالت طبیعی خود قرار می گیرند و چشمها بازتر و نتیجتا بزرگتر به نظر خواهند رسید. این مرحله برای خانم هایی که مژه های نازک و کم پشت دارند بسیار ضروری است. پس حتما اول از فرمژه استفاده کنید سپس اقدام به استفاده از ریمل نمایید.

۲- ریمل مناسب با چشم هایتان را انتخاب کنید:

برای به دست آوردن نتیجه دلخواهتان باید از ریمل مناسب استفاده نمایید. انواع مختلف ریمل، با برس های گوناگون وجود دارد، ممکن است مژه های شما نیاز به پرپشت شدن داشته باشند، شاید هم مژه های کوتاهی دارید و لازم است آن ها را بلندتر نشان دهید، بنابراین بهتر است بدانید که برس های مختلف ریمل، کاربردهای گوناگونی دارند. پس کمی وقت بگذارید تا ریمل مناسب را انتخاب نمایید. ریمل را در رنگهای متنوع تهیه نمایید تا در مناسبتهای مختلف از آنها استفاده کنید.

۳- به جهت زدن ریمل دقت کنید:

جهت ریمل زدن می تواند تفاوت زیادی در آرایش چشم و ظاهر شما به وجود بیاورد. توجه کنید که همواره ریمل را از ریشه ی مژه ها و مستقیم به سمت بالا بکشید.

۴- از سمت صحیحی شروع به ریمل زدن نمایید:

ریمل زدن به مژه ها از سمت شقیقه ها به سمت بینی صحیح نیست. بلکه باید در جهت مخالف یعنی از سمت بینی و گوشه داخلی چشم به سمت گوشه خارجی چشم ریمل بزنید. در این صورت سر مژه های شما به سمت خارج صورت حالت خواهند گرفت.

۵- مژه های پلک پایین:

نباید به مژه های پلک پایین به اندازه مژه های پلک بالا ریمل بزنید. برس را کاملا به ریمل آغشته کنید و مژه های پلک بالا را ریمل بزنید پس از آن با ریمل باقی مانده روی برس سراغ مژه های پلک پایین بروید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
مجید عابد
مجید عابد
مقاله‌ها: 136

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *